Clicky
Skip to main content

نرم افزار آنالیز بها و پیشنهاد قیمت، جهت تهیه آنالیز فهارس بهای واحد پایه و پیشنهاد قیمت بر اساس بخشنامه شماره ۹۶/۱۲۳۲۵۷۹ مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ با موضوع دستورالعمل نحوه ارایه تجزیه بها همراه با پیشنهاد قیمت توسط پیمانکاران تهیه شده است.

نحوه فعالسازی نرم افزار

نرم افزار را از طریق این لینک دانلود کنید. پس از دانلود فایل نرم افزار را از طریق نرم افزار فشرده ساز WinRAR از حالت فشرده خارج کنید (Extract). حا بر روی فایل نرم افزار کلیک کنید. پس از اجرا پنجره ای حاوی کد ۱۶ رقمی نمایش داده می شود. کد ۱۶ رقمی را همراه با شماره سفارش و از طریق پیامرسان واتساپ به شماره ۰۹۹۹۹۸۹۲۶۲۸ ارسال نمایید. کد فعالسازی سیستم مورد نظر شما از طریق واتساپ در اختیار شما قرار می گیرد. این کد مخصوص فعالسازی نرم افزار در همان سیستمی است که کد سیستم از طریق آن سیستم تولید شده است.

با خرید این نرم افزار تنها امکان استفاده از نرم افزار بر روی یک سیستم مقدور می باشد. کد فعالسازی سیستم خود را در قیمت Activation Code بزنید و بر روی دکمه OK کلیک کنید. در صورتی که کد فعالسازی به درستی وارد شده باشد پیام و در غیر اینصورت پیام  ظاهر می شود.

دسترسی به نرم افزار

تمامی قسمت های این نرم افزار از طریق منوی راست کلیک قابل دسترسی است. برای این منظور در هر صفحه ای شما می توانید راست کلیک . به بخش های مختلف نرم افزار دسترسی داشته باشید.

صفحه اصلی نرم افزار

برای دسترسی به صفحه اصلی نرم افزار از منوی راست کلیک، گزینه پنل دفترچه های فهارس بها را انتخاب نمایید. در ابتدای صفحه، بسته به نسخه خریداری شده می توانید از بین دفترچه های موجود یکی را انتخاب نمایید. با انتخاب دفترچه، در لیست سمت راست بالای صفحه، فهرست فصول نمایش داده می شود. پس از انتخاب هر فصل، فهرست گروه های مربوط به فصل انتخابی در لیست سمت چپ نمایش داده می شود. با انتخاب گروه مربوط آیتم های مربوط به گروه انتخابی در لیست پایین نمایش داده می شود. با انتخاب هر آیتم می توانید شرح، واحد و بهای واحد آیتم را مشاهده نمایید.

پس از انتخاب آیتم، کلید های اضافه کردن آیتم ستاره دار و آنالیز بها فعال می شوند. با کلیک بر روی گزینه آنالیز بها، نرم افزار پنجره مربوط به آنالیز بهای آیتم مورد نظر نمایش داده می شود.

در این صفحه در بخش اول مشخصات مربوط به آیتم شامل نام دفترچه فهرست بها، شماره آیتم، شرح آیتم، واحد، بهای واحد فهرست بها، بهای واحد حاصل از آنالیز و درصد کاهش یا رشد نسبت به بهای واحد فهرست بها نمایش داده شده است.

در بخش دوم چهار تب شامل نیروی انسانی، ماشین آلات و ابزار، مصالح و حمل مصالح آمده است. با کلیک بر روی هر کدام از این تب ها، اطلاعات مربوط به تجزیه بهای آن بخش شامل کد عامل، واحد، مقیاس، مقدار/مقیاس، بهای واحد و بهای کل نمایش داده می شود. در پایین جدول نیز درصد وزنی بخش از کل و بهای واحد بخش نمایش داده شده است.

با کلیک بر روی دکمه چارت، نمودار مربوط به درصد بهای هر بخش از کل نمایش داده می شود.

با کلیک بر روی دکمه اضافه کردن عامل جدید به آنالیز پنجره منابع پروژه باز می شود. در این پنجره می توانید فهرست منابع مورد استفاده در تجزیه بها را مشاهده کنید.

برای اضافه کردن منبع جدید به جدول آلیز بها، ابتدا آیتم مورد نظر را انتخاب کنید. سپس مقدار و مقدار/مقیاس را وارد کنید و در نهایت بر روی دکمه اضافه کردن به آنالیز کلیک کنید. با این کار، پنرجه منابع بسته شده، آیتم جدید به جدول آنالیز و در بخش مربوطه اضافه و پنجره آنالیز بها نمایش داده می شود. به این نکته دقت نمایید که پس از اضافه کردن منبع جدید به جدول آنالیز حتما باید بر روی گزینه اعمال تغییرات کلیک نمایید تا این تغییرات در دیتا بیس اعمل گردد.

از طریق قسمت جست و جوی عامل می توانید نسبت به پیدا کردن عامل در لیست اقدام نمایید. همچنین برای اضافه کردن عامل جدید بر روی دکمه مربوط در بالای صفحه کلیک کنید.

کد عامل به صورت پیش فرض بر اساس نوع عامل، انتخاب می گردد. کد عامل نیروی انسانی با عدد ۱، ابزار و ماشین آلات با عدد ۲، مصالح با عدد ۳ و حمل مصالح با عدد ۴ متمایز می گردند. پس از وارد کردن شرح عامل، واحد اندازه گیری و بهای واحد روز، اضافه کردن عامل جدید را بزنید. عامل جدید به فهرست منابع پروژه اضافه می شود و شما می توانید از آن در آنالیز بها استفاده کنید.

نمونه فرم تجزیه بهای اقلام کار

در تصویر زیر نمونه فرم آنالیز بها (جدول شماره ۵ بخشنامه ۹۶/۱۲۳۲۵۷۹) نمایش داده شده است.

نرم افزار محاسبه تاخیرات ناشی از تاخیر در پرداخت صورت وضعیت ها
براساس بخشنامه شماره 11082/54/5090-1 مورخ 1360/09/02 سازمان برنامه و بودجه کشور
نرم افزار محاسبه تاخیرات ناشی از تاخیر در پرداخت صورت وضعیت ها
براساس بخشنامه شماره 11082/54/5090-1 مورخ 1360/09/02 سازمان برنامه و بودجه کشور