پاسخ داده شده بسته
0
0

آیا هزینه تعلیق به پیمانکار به تعلیق هایی که در مدت اولیه پیمان ابلاغ گردیده پرداخت میگردد یا خیر؟ هزینه هاي بالاسري در دوره تعلیق چگونه محاسبه میگردد؟

  • You must to post comments
بهترین پاسخ
1
1

در قراردادهاي تابع ضوابط طرحهاي عمرانی که با استفاده از شرایط عمومی پیمان جدید منعقد شده اند، بموجب ماده 49، کارفرما میتواند در مدت پیمان که عبارتست از:

“مدت مندرج در بند ب ماده 4 موافقتنامه و تغییرات احتمالی براساس ماده 30 “، براي یکبار وحداکثر سه ماه کار را معلق کند، بنابراین ابلاغ تعلیق، محدود به مدت اولیه نمیباشد، در ضمن براي محاسبه هزین ههاي بالاسري دوران تعلیق (پیمانهایی که در اسناد و مدارکشان هیچ نوع پیش بینی براي پرداخت هزینه مزبور نشده است) کارهایی که در حین اجرا بطور کامل معلق شد هاند، کارفرما ماهانه مبلغی معادل 10 درصد متوسط کارکرد فرضی ماهانه (حاصل تقسیم مبلغ اولیه به مدت اولیه پیمان) را به پیمانکار میپردازد. بنابراین در این حالت خارج قسمت کارکرد نهایی به مدت واقعی انجام کار ملاك عمل نیست.

  • You must to post comments
نمایش 1 نتیجه